Vitajte na našom blogu v ktorom sa budeme venovať chovu hospodárskych zvierat

Pokúsime sa Vám sprostredkovať naše dlhoročné skúsenosti v oblasti chovu koní, hovädziaho dobytku, hydiny, ošípaných, oviec a kôz. Možno aj naše články Vám pomôžu pri dosahovaní optimálnych výsledkov chovu. 
Naším cieľom je poskytnúť chovateľom cenné poznatky a odborné rady, ktoré pomôžu zorientovať sa vo svete chovu hospodárskych zvierat.
Či už ste farmár, nadšenec alebo ste jednoducho zvedaví, budeme radi ak budete sledovať naše články na tému technika chovu, dôležitosť zdravej výživy a pod.

Taktiež by sme Vám radi dali do pozornosti niekoľko vybraných plemenných žrebcov ktorí sa možno stanú otcami vašich žriebät.

Viareggio Van De Stokken

Mladý plemenný žrebec Belgického teplokrvníka s výborným pôvodom (Pegase van 't Ruytershof x Kannan GFE).

Earthquake MXL Z

Ako 4-ročný sa úspešne zúčastnil súťaží pre mladé kone a sezónu zakončil druhým miestom v Šampionáte mladých koní. V sezóne 2023 potvrdil svoje kvality na Majstrovstvách sveta mladých koní v Belgickom Lanakene.

Cosmopolitan Catch x Casall

Už ako 4-ročný sa úspešne zúčastnil súťaží pre mladé kone a sezónu zakončil prvým miestom v Šampionáte mladých koní.

Holštýnsky žrebec Companiero

Jeden z mála žrebcov v ČR, ktorý disponuje svojou vlastnou výkonnosťou na úrovni CSI5* na výške 160. K jeho ďalším prednostiam patrí veľmi dobrý exteriér.

Silvestrovské tipy pre chovateľov koní

Počas silvestrovských osláv aj počas akýchkoľvek slávností zahŕňajúcich hlasné zvuky alebo preplnené priestory je nevyhnutné zabezpečiť bezpečnosť a pohodu pre vaše kone. Ponúkame Vám niekoľko dobrých tipov ako na to.

Prevencia pred brušnou kolikou

Brušná kolika je akútne bolestivé ochorenie, ktoré môže mať aj fatálne následky. Spolu s MVDr. Karolínou Bábor vám prinášame niekoľko dobrých rád ktoré pomájú brušnej kolike predchádzať.

Predchádzajte chorobám u koní vhodným krmivom

Pri kŕmení koňa dbáme na to, aby sme zabezpečili ideálny príjem živín pre výkon a zdravie zvieraťa. Zo skúsenosti a štúdii vieme, že ideálne je kŕmiť v malom a často. Čo konkrétne to však znamená a aké sú rizika nesprávneho postupu pri kŕmení?

Viete, ako dlho môže kôň bezpečne zostať bez potravy?

Pozrime sa z pohľadu veterinárky Vikki Fowler na možné nebezpečenstvá, keď kone nemajú pravidelný prístup k objemovému krmivu. Dôsledky môžu byť pre mnoho koní katastrofálne. Prečo je teda neustály prísun krmiva kľúčový pre zdravie vašich koní?