EquiForce Psylium 3kg

EquiForce Psylium 3kg

EquiForce Psyllium je odporúčaný pre kone, ktorí žijú na piesočnatých alebo blativých pastvinách. Pri zmiešaní s vodou a slinami v tráviacom trakte vytvorí hustý gél, ktorý má absorpčné vlastnosti. Piesok, ktorý môže byť nakumulovaný v tráviacom trakte koní, je obalený psylliom a potom vylú…

72.48€

Doručenie zdarma
na všetky objednávky nad 150€ 

Viac o produkte

EquiForce Psyllium je odporúčaný pre kone, ktorí žijú na piesočnatých alebo blativých pastvinách. Pri zmiešaní s vodou a slinami v tráviacom trakte vytvorí hustý gél, ktorý má absorpčné vlastnosti. Piesok, ktorý môže byť nakumulovaný v tráviacom trakte koní, je obalený psylliom a potom vylúčený s trusom.

EquiForce Psyllium sú sušené šupky skorocelu indického – plantago ovata (vonkajšie šupky semien alebo otruby), ktoré majú vysoký obsah vo vode rozpustnej vlákniny. Pri zmiešaní s vodou a slinami v tráviacom trakte vytvorí hustý gél, ktorý má absorpčné vlastnosti. Piesok, ktorý môže byť nakumulovaný v tráviacom trakte koní, je obalený psylliom a potom vylúčený s trusom.
 
Je odporúčaný pre kone, ktorí žijú na piesočnatých alebo blativých pastvinách. Kone spásajúce trávu a jej korene nevyhnutne zjedia aj malé množstvo piesku a pôdy, ktoré sa môžu kumulovať v tráviacom trakte a spôsobovať tráviace problémy a koliku.

  • Vysoký obsah vo vode rozpustnej vlákniny
  • Absorbuje nakumulovaný piesok a zeminu v tráviacom trakte

Odporúčané denné dávkovanie a všeobecné pokyny

Dospelé kone: 100 g (2 odmerky)
Pony: 50 g – 75 g (1 – 1+1/2 odmerky)

Aby došlo k vzniku hlienu až v tráviacom trakte, Psyllium vopred nenamáčajte!. V prípade podozrenia na koliku kontaktujte veterinára!

Back