Performance 14 20kg

Performance 14 20kg

Špeciálne müsli Performance 14 využíva jedinečnú kombináciu vysoko chutných zdrojov energie s pomalým a rýchlym uvoľňovaním pre podporu vysoko výkonných koní. Samozrejme doplnené kvalitnými proteínmi a aminokyselinami.

26.40€

Doručenie zdarma
na všetky objednávky nad 150€ 

Viac o produkte

Špeciálne müsli Performance 14 využíva jedinečnú kombináciu vysoko chutných zdrojov energie s pomalým a rýchlym uvoľňovaním pre podporu vysoko výkonných koní. Samozrejme doplnené kvalitnými proteínmi a aminokyselinami.

  • Obsahuje 14% bielkovín z  pražených sójových bôbov.
  • Receptúra ​​spĺňa požiadavky na anaeróbne dýchanie, a preto poskytuje okamžitú energiu na podporu sily a rýchlosti. Extra oleje a vláknina vylepšujú výdrž a predlžujú výkon.
  • Esenciálne aminokyseliny a pridaný vitamín E na zaistenie optimálneho rastu a pružnosti svalov.
  • Obsiahnuté banánové vločky a ďalšie elektrolyty udržujú rovnováhu tekutín, svalovú kontrakciu a nervovú aktivitu. Vyplavené minerály pri potení je nutné doplniť na udržanie výkonnosti koňa.
  • Pridaný cesnak je  bohatý  na  selén  a  síru-podpora imunity, významný antioxidant  a  podporuje homeostázu. Navyše sú tu obsiahnuté granule Gastro+, ktoré podporujú normálnu funkciu žalúdka a  pomáhajú regenerovať žalúdočnú sliznicu.

S každou fyzickou námahou treba svalovým bunkám dodávať energiu. Druh energie využitej svalovými bunkami závisí od intenzity cvičenia a musí byť dodaná stravou.
Počas cvičenia nízkej intenzity po dlhú dobu sú svalové bunky schopné uvoľniť dostatok energie aeróbnym dýchaním, ktoré využíva kyslík dostupný v krvi. Táto energia sa získava predovšetkým prostredníctvom zdrojov s pomalým uvoľňovaním, ako sú tuky a vláknina.
Keď je však potrebné krátkodobo intenzívnejšie cvičenie, telo nie je schopné dostatočne rýchlo dopraviť dostatok kyslíka do svalových buniek. A tak telo potrebuje využiť uložené
zdroje energie prostredníctvom anaeróbneho dýchania. Pri tomto type cvičenia telo siaha po zdrojoch „rýchlej energie“, ako je napríklad glukóza.

Odporúčané denné dávkovanie a všeobecné pokyny

Je dôležité kŕmiť vhodným krmivom v zodpovedajúcom množstve s ohľadom na potreby koňa.
Menšia záťaž: 0,2 až 0,5 kg na 100 kg živej váhy.
Intenzívna záťaž, šport: 0,5 až 1,0 kg na 100 kg živej váhy.

Rozdeľte toto množstvo na 2 – 3 dávky za deň. Kôň by mal denne prijať dostatok kvalitnej krmoviny – min. 1,5% svojej hmotnosti. Čerstvá voda musí byť vždy k dispozícii.

Zloženie

Špalda, pšeničné otruby, extrudované sójové bôby*, lucernová múčka, ovos, kukuričné ​​vločky, šupky zo sójových bôbov*, tepelne spracovaná pšenica, trstinová melasa, vločky jačmeňa, múčka zo slnečnicových semien uhličitan vápenatý ( 1,0%), rastlinný olej a tuk (ľanové semienko), rastlinný olej a tuk (sója*), jačmeň, čakanková vináza, chlorid sodný, banán (0,5%), sušené cukrovkové rezne melasované, monokalciumfosfát, cesnakové vločky ( 0,2%), destiláty mastných kyselín z fyzickej rafinácie, hydrogénuhličitan sodný (0,16%), oxid horečnatý (0,14%), kukuričný lepok.

Back